O kościuszki

O kościuszki
Skarb śródmieścia
Kamienice Kościuszki to projekt, który przywrócił dawny blask skarbowi architektury Gliwickiej oraz nadał mu nowoczesną funkcjonalność. Kamienice Kościuszki sprawią, że zamieszkasz w miejscu wyjątkowym, z charakterem oraz niespotykaną wygodą. W samym centrum Gliwic.
Zalety Kamienic Kościuszki
1. Centrum Gliwic
Do Gliwickiego rynku masz kilka minut spacerem, co pozwoli cieszyć się z kulturalnego życia miasta. Nie musisz nawet uruchamiać samochodu, by załatwić wszelkie ważne sprawy. Wszystko załatwisz „tuż za rogiem”.
2. Doskonała okolica
Ulica Kościuszki to reprezentacyjny bulwar Gliwic. W okolicy znajduje się dużo ciekawej architektury, wiele parków, restauracji, szkół, przedszkoli, sklepów i innych ważnych miejsc. Fakt ten sprawia, że to tutaj tętni życie.
3. Inwestycja inna niż wszystkie
Kamienice pochodzą z lat 20. ubiegłego wieku. Inwestor postanowił w dużym stopniu zachować formę oryginalnego projektu, jednocześnie wprowadzając wiele ciekawych rozwiązań, które wyróżniają inwestycje na tle innych.
4. Całkowicie zmodernizowany budynek
Niech nie zmyli Cię zachowana w dużym stopniu historyczna forma. Ze starego budynku został tylko front i tył, cała reszta została wymieniona lub zmodernizowana tak, by spełniać najwyższe kryteria nowoczesnego budynku.
5. Doświadczony gliwicki deweloper
Spółka MW Invest powstała z symbiozy dwóch gliwickich firm:
Wall Invest - firmy istniejącej od od 2007 roku, która szuka zapomnianych pereł nieruchomości i doprowadza je do stanu o wysokim standardzie.
Mal-Drew - Gliwicka firma istniejąca 37 lat, zajmująca się hurtową sprzedażą materiałów budowlanych oraz branżą deweloperską.
6. Projekt najwyższej jakości
Kamienice Kościuszki zostały zaprojektowane przez PANOVA STUDIO, doświadczone studio projektantów, którzy mają na koncie szereg wyjątkowych projektów na terenie Polski i nie tylko. Specjalistom udało się zachować skarb historyczny jednocześnie nadając mu funkcjonalność na miarę XXI wieku.
7. Budynek z historią
Kamienice Kościuszki to istotny dla historii miasta obiekt, dziedzictwo rodu Ballestremów, zaprojektowany przez jednego z najznakomitszych architektów międzywojnia (według projektu niemieckiego architekta Hansa von Poellnitz'a). Miejsce wieloletniego zamieszkania twórcy miasta - radcy budowlanego Schabika. Historia wyróżnia budynek na tle innych, powszechnych inwestycji. To sprawia, że możesz zamieszkać w miejscu niepowtarzalnym.
8. Historia, ale też funkcjonalność!
Historyczne ściany skrywają niebywałą funckonalność i udogodnienia na miarę XXI wieku. Podziemny parking i winda w budynku B, stacja do ładowania pojazdów elektrycznych, klimatyzacja w mieszkaniach na najwyższych piętrach i lokalach usługowych to tylko niektóre z udogodnień, które pozwolą cieszyć Ci się wygodą.
9. Niskie opłaty
Wysokość czynszu ustali wspólnota. Można estymować, że jego wysokość będzie niższa o około 30% względem innych inwestycji. Kamienice posiadają ogrzewanie miejskie, co znacząco wpływa na niższe koszty. To ważny czynnik wpływający na wysoką atrakcyjność inwestycji.
10. Pewna inwestycja
Kamienice Kościuszki to niewątpliwie skomplikowana, czasochłonna i wyjątkowa inwestycja. Tylko dzięki doświadczeniu i umiejętnościom inwestora i studia projektowego udało się wprowadzić projekt w życie. Trudno szukać w centrum miasta innego tego typu zmodernizowanego budynku. Inwestycja wyróżnia się na tle wszystkich, nowo powstających budynków. Można śmiało założyć, że atuty Kamienic Kościuszki przyniosą wysoką stopę z inwestycji.
11. Apartamenty dla każdego!
Kamienice Kościuszki to dwa budynki. Pierwsza wyróżnia się wyjątkową nowoczesnością i funkcjonalnością spełniającą najwyższe wymagania nowoczesnej rodziny. Druga Kamienica jest zmodernizowanym budynkiem zbliżonym do historycznego projektu, co sprawia, że apartamenty mieszczące się w niej są bardziej przystępna cenowo.

Mieszkania zostały podzielone z nastawieniem na jak największą funkcjonalnoćć względem metrażu. To od Ciebie zależy, czy wybierzesz mniejsze mieszkanie przystępne cenowo, czy może połączysz dwa apartamenty tworząc przestronną przestrzeń dla całej rodziny. Jedno jest pewne: każdy znajdzie coś dla siebie.
12. Podziemny garaż
Dzięki nietuzinkowemu spojrzeniu na architekturę i wysokim umiejętnościom projektantów, stworzyliśmy parking podziemny
pod historyczną zabudową Kamienic Kościuszki. Możesz cieszyć się wygodą parkowania w samym centrum Gliwic, blisko wszystkiego, co dla Ciebie ważne.